• Úvod
 • Fotogalerie
 • Kontakt
 • Pokoje
 • Ceník
 •  

  Aktuálně

  :
  Kontakt email: nadjezerem@email.cz tel.:732857856

  Nové stránky na
  Facebooku Penzion Nad jezerem Pálava Pavlov kde naleznete aktuálnější fotky

  Možno domluvit ochutnávku ve vinném sklepě hned u penzionu.


   

  Ubytování Pavlov

  Ubytování v Pavlově s nejkrásnějším výhledem = Penzion Nad jezerem

  Náš penzion, který je v provozu celoročně je vhodný nejenom pro rodiny s dětmi, ale i páry nebo skupiny přátel. Od podzimu až do jara je vhodný i pro firemní teambuilding s neomezenou degustací ve vinném sklepě hned u penzionu.
   
  Penzion se nachází v té nejkrásnější části Jížní Moravy - CHKO PÁLAVA ve vinařské obci Pavlov přímo nad největší vodní nádrží Nové Mlýny (Mušovská jezera), která slouží především k vodním sportům (yachting-yacht club 100 m od penzionu, kitting, windsurfing), ale i ke koupání a rybaření (revír dyje 5)
   
  Nad obcí Pavlov se tyčí Dívčí hrad nebo-li Děvíčky a majestátní Pálava. Na jezeře pár metrů od penzionu můžete pozorovat yachty, kity a surfy od jara až do zimy. Náš penzion je ideální pro cyklisty a turisty, kteří chtějí poznat krásy zdejší přírody.

  Areál Penzionu Nad jezerem zahrnuje tři samostatné budovy 20 m nad sebou s kapacitou až 35 osob:
  V horní budově s balkónem se nachází Ap. 1, Ap. 2 a samostatná ložnice.
  V dolní budově s terasou se nachází gars. A,B,C,D a apartmán E s 2 ložnicemi.
  V nejnižší budově je vinný sklep a nad ním prostorný apartmán www.napalave.ubytovanipavlov.cz .

  Díky rozložení našeho penzionu na více budov a v případě když budete mít nějakou budovu jen pro sebe tak ve většině případů nemusíte řešit noční klid a můžete se bavit až do brzkých ranních hodin. V případě, že nebudete mít budovu jen pro sebe tak na noční zábavu lze využít několik venkovních posezení a nebo vinný sklep. Vedle nás nejsou žádní sousedé. Z jedné strany je vinohrad a ohrada s ovečkami, králíky... Z druhé strany je zatravněné pole.

  Ve vinném sklepě lze domluvit řízenou degustaci a nebo jen zakoupit víno a vychutnat si ho na terase nebo balkónu před Vašim pokojem s úchvatným výhledem na vodní hladinu.
   

   

  Součástí areálu je vinný sklípek

  Bezplatné parkoviště je u každé budovy (cca 10-30 m od pokojů)

  Wifi internet zdarma v celém areálu včetně všech pokojů

  Úschovna a půjčovna kol

  Kola půjčujeme pro ubytované v penzionu za cenu 250,- Kč/den nebo 1000 Kč/týden. Pro ostatní 300 Kč/den. Při půjčení na více dní je cena dohodou.
  Rezervace kol pro ubytované není problém kdykoliv před pobytem nebo i v průběhu pobytu.
  Rezervace kol pro neubytované možná pouze po osobní dohodě a nebo při platbě celé platby předem. Telefonicky nebo emailem si lze ověřit jestli jsou kola k dispozici

  Nástup po 15:00, odjezd do 10:00 v případě možností (především mimo sezónu) rádi vyhovíme Vašim požadavkům a není problém příjezd již dopoledne a odjezd až odpoledne

  Penzion je situován hned dole u cyklotrasy, takže není potřeba překonávat značné převýšení, jak je tomu u ostatních penzionů v Pavlově

  Celoroční provoz

   

  Zde můžete shlédnout starší video našeho penzionu (ještě bez sklípku a apartmánu)

  Pavlov

  Obec Pavlov, jenž je nejvyhledávanějším turistickým místem Jižní Moravy leží na východním úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy Děvína (550 m n. m.) Proslavilo ho především víno, památky, archeologie, nádherná příroda, cykloturistika, rybaření, jachtaři a příznivci dalších vodních sportů. Už v 15. století byl Pavlov největší vinařskou obcí mikulovského panství. O bohatství zdejších vinařů svědčí nejlépe výstavné vinné sklepy s barokními štíty. O tom, že zdejší vinařská tradice je dodnes velmi živá, se můžete přesvědčit i ve zdejší vinotéce, která byla nedávno otevřena v budově obecního úřadu. Pro tyto a další důvody zde byly natáčeny filmy Bobule, Bobule 2 a seriál Vinaři.

  K dalším zajímavým památkám patří řada selských gruntů na návsi, kostel sv. Barbory nebo barokní hřbitov. Nad obcí se vypíná asi nejznámější místní památka - zřícenina hradu Děvičky.

  Pavlov se zapsal také do učebnic archeologie. Byla zde objevena velmi bohatá archeologická naleziště dokládající osídlení již od dob lovců mamutů. Vzhledem k bohatství nálezů nese kultura lovců mamutů z mladší doby kamenné vědecký název pavlovien. Od roku 2017 je otevřen zajímavý archeopark, který se nachází cca 150 m od našeho penzionu http://www.archeoparkpavlov.cz/

  V poslední době je Pavlov známý také díky zdejší přírodě a vodní rekreaci. Pavlov leží na území chráněné krajinné oblasti Pálava a v těsném sousedství třetí Novomlýnské nádrže. Díky přístavišti pod obcí dnes znají jméno obce jachtaři z celé republiky.

  Zde můžete shlédnout video o Pálavě  Díky ojedinělým architektonickým památkám byl Pavlov v roce 1995 prohlášen za národní vesnickou památkovou rezervaci.  autor: Mgr. Viktor Krischke, MSc. | nahoru